Náš příběh

Náš příběh

Náš příběh začal v létě roku 2018, kdy jsme v Havířově vyrobili prvních pár prstenů, tenkrát jen z bukového dřeva. A protože nás to vážně chytlo a dali jsme do toho srdce, nepochybovali jsme o tom, že v tom chceme pokračovat. Nezůstali jsme ale jen u prstenů z bukového dřeva. Sehnali jsme dřevo z amerického ořechu, dubu, akátu, javoru a jasanu, a protože se každé z nich chová trošku jinak, začali jsme experimentovat s jejich vlastnostmi a kromě prstenů jsme začali vyrábět i pánské motýlky, manžetové knoflíčky, krabičky a stoly.

Následně jsme dřevo začali kombinovat s epoxidovou pryskyřicí, která nám dovoluje vytvářet ještě originálnější a zajímavější kousky. A taky jsme do ní zalili už pěknou řadu dekorací ─ od maličkých květů, mušlí nebo hodinkových koleček do prstenů, až po tetovací strojek do stolu pro tatéra. Spojení dvou přírodních materiálů, dřeva a pryskyřice, nabízí neomezené možnosti zpracování.

Spojuje nás vášeň ke dřevu a naši tvorbu pohání touha po originalitě a stylu, ale také vztah člověka s přírodou. Do každého kousku, který vytváříme, vkládáme nejen čas, ale i kus sebe sama.

 

Sledujte aktuality z naší tvorby na Facebooku nebo Instagramu.

 

To jsme my - MOSQUITO WOODWORKS